SAUNAKAEVUD

Milleks saunakaevu kasutatakse?

Saunakaevu eesmärk on immutada saunast tulevat pesuvett maasse. Saunakaev püüab kinni tahked osakesed ja juhib vee kaevus olevate avauste kaudu pinnasesse. Kaevu saab kasutada juhul, kui maapind imab hästi vett ja põhjavee tase jääb kaevu põhjast vähemalt 1,2 m allapoole. Saunakaev sobib ka sajuvee immutamiseks pinnasesse. Tähtis on märkida, et saunakaev ei ole mõeldud WC-st tuleva reovee juhtimiseks!

Kus saunkaevu kasutatakse?

Saunakaev paigutatakse sauna lähedusse ja selle eesmärk on immutada saunast tulevat vett pinnasesse. Juhul, kui sauna läheduses asub mõni veekogu, siis on saunakaevu asukoha valikul tähtis jälgida, et see oleks veekogust vähemalt 10 m kaugemal. Oluline on uurida ka maapinda. Kas saunakaevu soovitud asukohas imab maapind hästi vett?

Kuidas saunakaevu paigaldada?

Saunakaevu jaoks tuleb kaevata süvend ja seejuures peab jälgima, et süvendi põhi jääks sisendtorust 850 mm allapoole. Silu süvendi põhi ja tasandamiseks võid süvendi põhja laotada u 3-5 cm paksuse liivakihi. See parandab immutusala puhastusvõimet ja hoiab ära reovee liiga kiire imendumise põhjavette. Edasi täida kaevise põhi 200 mm paksuse kruusakihiga. Kasutada võib ka peenkillustikku või kergkruusa. Aseta saunakaev kruusale ja jätka augu täitmist. Kruus võiks ulatuda süvendi põhjast vähemalt 300 mm kõrgusele. Edasi võid jätkata täitmist varem väljakaevatud pinnasega. Kui oled jõudnud sisendmuhvini, ühenda kaev sissevoolu- ja õhutustorudega ning tihenda torude ümbrus. Täida süvend täielikult ja lõika maast väljaulatuv püstiku ots soovitud kõrguselt lühemaks.

Palju saunakaev maksab?

Täpse info ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta kodulehe hinnapäringu või telefoni kaudu.

Kui kiiresti saunakaev valmib ja kliendini jõuab?

Tarneaeg oleneb käimasolevate tööde mahust, kuid kogemus näitab, et üldine tarneaeg on umbes üks nädal.

 

saunakaev

Hinnapäring

  • id
  • date time
    calendar
  • Tee valik

Facebook